Pogoda jutro Pogoda Poznań

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Dobrze wykonana robota. Lech Poznań - Wisła Płock 4:1
sk | aktualizacja: Piątek, 0 2021 roku, godzina 22: 2

W meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przy Bułgarskiej Wisłę Płock.

Dobrze wykonana robota. Lech Poznań - Wisła Płock 4:1
Paweł Rosolski

Lech od początku starał się prowadzić grę, głęboko cofnięta Wisła starała się z kolei nie dopuszczać do sytuacji bramkowych.

Kolejorz w obecnym sezonie świetnie wykonuje stałe fragmenty i w ten sposób objął prowadzenie: z rzutu rożnego dośrodkował Ramirez, Salamon wygrał walkę o piłkę ze Zbozieniem i strzałem głową posłał futbolówkę do siatki.

2 minuty później było już 1:1. Po wyrzucie z autu piłkę zagrał MIchalski, Lagator szczęśliwie uniknął spalonego i pokonał Bednarka.

Do końca pierwszej połowy niewielką przewagę miał Lech, nic jednak z tego nie wynikało, a kiedy już udało się stworzyć sytuację, to na wysokości zadania stawał golkiper gości.

Po zmianie stron Lech szybko ponownie wyszedł na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Murawski, który wykorzystał błąd zbyt krótko wybijającego piłkę Lagatora.

Po zdobyciu drugiego gola Lech złapał wiatr w żagle, kontrolował grę i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Tak też się stało: najpierw udany wynik ładną bramką podstemplował Kamiński, a wynik ustalił Amaral, po tym jak przebiegł z kontrą niemal połowę boiska.

Lech buduje przy Bułgarskiej twierdzę i odniósł kolejne zasłużone zwycięstwo.
Piłkarze trenera Skorży zasłużenie zdobyli 3 punkty i zrobili kolejny krok w kierunku mistrzostwa Polski.

Lech Poznań - Wisła Płock 4:1 (1:1)

Składy:

Lech: Bednarek; Pereira, Salamon, Milić, Douglas, Murawski (Kalrstrom 78'), Tiba (Kwekweskiri 66'), Ba Loua (Skóraś 78'), Ramirez (Amaral 66'), J. Kamiński, Ishak (Sobiech 81').

Ławka: Mrozek, Rebocho, Karlstrom, Skóraś, Amaral, Kwekweskiri, Satka, Czerwiński, Sobiech.

Wisła: K. Kamiński; Zbozień, Lagator, Michalski, Tomasik, Lesniak, Rasak (Jorginho 81'), Szwoch, Warchoł (Kolar 81'), Kocyła (Gerbowski 68'), Tuszyński (Sekulski 68').

Ławka: Gradecki, Krywociuk, Cielemęcki, Jorginho, Vallo, Sekulski, Kolar, Gerbowski.

Bramki: Salamon 14', Murawski 53', J. Kamiński 77', Amaral 88' - Lagator 16'

Kartki: Douglas 21' (żółta), Szwoch 39' (żółta), Tomasik 43' (żółta),

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)