Pogoda jutro Pogoda Poznań
106

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Rozczarowanie na początek sezonu stulecia. Lech Poznań - Radomiak Radom 0:0
sk | aktualizacja: Piątek, 7 2021 roku, godzina 23: 2

W meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań bezbramkowo zremisował przy Bułgarskiej z Radomiakiem Radom.

Rozczarowanie na początek sezonu stulecia. Lech Poznań - Radomiak Radom 0:0
PAP/Jakub Kaczmarczyk

Kibice Kolejorza spodziewali się latem ofensywy transferowej, jej efektów nie było jednak widać w pierwszym składzie - nowymi zawodnikami byli jedynie Joel Pereira i powracający Barry Douglas.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Kolejorza i generalnie gospodarze powinni prowadzić, nieco zabrakło im jednak szczęścia. Najbardziej przy potężnym strzale z dystansu Mikaela Ishaka, który trafił w poprzeczkę. Wcześniej Szwed umieścił piłkę w siatce, był jednak na spalonym. Poza tym dobre okazje zmarnował m.in. Jakub Kamiński. Goście odpowiedzieli celnym strzałem Machado, w tym przypadku również skończyło się na poprzeczce.

Pierwsza połowa dawała kibicom Lecha nadzieje na dobry wynik. Niestety, po zmianie stron emocji było znacznie mniej. Poziom meczu spadł, podobnie jak tempo rozgrywania akcji. Kolejorz niby utrzymywał się przy piłce, szukał okazji, strzałów było jednak z tego jak na lekarstwo, zwykle niecelnych.

Czas mijał, a fani Kolejorza, zamiast myśleć o nowym otwarciu, przypominali sobie fatalną końcówkę poprzedniego sezonu. W końcówce gospodarze nacisnęli, nie zdołali jednak pokonać bramkarza Radomiaka.

Bezbramkowy remis to spore rozczarowanie, a trener Maciej Skorża ma o czym myśleć. Jasnym jest, że skład potrzebuje wzmocnień, szczególnie w ofensywie, ale to niejedyny problem: poza pojedynczymi zrywami Kolejorz nie sprawiał wrażenia zgranej drużyny, a bez tego nie ma mowy o sukcesach.

Lech Poznań - Radomiak Radom 0:0

Składy:

Lech: Van der Hart; Pereira, Salamon, Satka, Douglas (Sobiech 74'), Skóraś (Sykora 83'), Karlstrom (Kwekweskiri), Tiba, Amaral (Ramirez 66'), Kamiński, Ishak.

Ławka: Bednarek, Sykora, Ramirez, Marchwiński, Murawski, Skrzypczak, Kwekweskiri, Czerwiński, Sobiech.

Radomiak: Majchrowicz; Jakubik, Cichocki, Goncalo Silva, Abramowicz, Kozak (Rondon 75'), Kaput, Filipe Nascimento, Radecki (Karwot 85'), Luis Machado (Leandro 35'), Angielski (Sokół 85').

Ławka: Szpaderski, Bodzioch, Świdzikowski, Bogusz, Grudziński, Karwot, Leandro, Rondon, Sokół

Kartki: Machado 12' (żółta), Salamon 60' (żółta),

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)