Pogoda jutro Pogoda Poznań
2618

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Kierowca miał problemy z pokonaniem ronda
j | aktualizacja: Czwartek, 6 2021 roku, godzina 10: 2

Okazało się, że wsiadł za kierownicę po alkoholu.

Kierowca miał problemy z pokonaniem ronda
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | Policja

Do zdarzenia doszło w powiecie kościańskim. Niepewną jazdę jednego z kierowców zauważył inny kierujący i postanowił go zatrzymać.
Na miejscu okazało się, że kierujący dostawczym Fiatem najpierw włączył się do ruchu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdom, które znajdowały się na drodze. Kierowca miał też problemy z pokonaniem ronda w Nietążkowie, najeżdżając na jeden ze znaków. Świadek swoim samochodem zajechał drogę i uniemożliwił "niepewnemu" kierowcy dalszą jazdę - relacjonuje podkom. Radosław Nowak, oficer prasowy policji w Kościanie.

W organizmie 43-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego stwierdzono 2,6 promila alkoholu. Mężczyźnie grożą nawet dwa lata więzienia.

Dzięki mieszkańcowi powiatu leszczyńskiego z ruchu wyeliminowano kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie na drodze. Na szczęście nie doszło do zderzenia z innym pojazdem. Pamiętajmy, żeby reagować, gdy widzimy, że ktoś może kierować pojazdem pod wpływem alkoholu. Nie każdy czuje się na siłach, żeby fizycznie podjąć działanie. Czasami wystarczy zadzwonić pod numer 112 i powiadomić dyżurnego policji, że widzimy kierowcę, który może prowadzić pod wpływem alkoholu. Jeśli jedziemy za takim kierowcą, ważne jest, żeby podawać dyżurnemu na bieżąco miejsce, w którym się znajdujemy - dodaje rzecznik.