blog background
 
dama_pikowa: na granicy światów
psychologia; sny; interpretacje; archetypy; podświadomość; nieświadomość; nadświadomość; świadomość
metka_epoznan
Skąd wiadomo, że sen został dobrze zinterpretowany?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 64
W internecie można znaleźć sporo miejsc, gdzie interpretowane są sny. A ponieważ jest to sztuka, którą może zająć się każdy, na pierwszy rzut oka może być ciężko odróżnić miejsca wartościowe  od przysłowiowego "wróżenia z fusów".

Czerwona lampka powinna się zapalić szczególnie przy interpretacjach typu:"a to niedługo umrze  twój dziadek albo albo babcia", albo "taki sen oznacza pieniądze", także przy interpretacjach nie obrazujących żadnych procesów psychicznych lub nie pokazujących tego, w jaki sposób interpretujący wyciąga wnioski.
jak twierdzi Jeremy Taylor, autor książki "The wisdom od your dreams', który interpretowaniem snów zajmował się 40 lat, celem każdego snu jest wspieranie zdrowia i integralność naszej osobowości. Z kolei wg Marie Lousie vonFranz, najsłynniejszej współpracownicy Junga,wszystkie sny przychodzą do nas powiedzieć nam coś, o czym nie wiemy, albo z czego nie zdajemy sobie sprawy.
Niektórzy mówią również o tzw kompensacyjnej roli snów, kiedy śni nam się coś, czego nie mamy (np przeszłość u starszych osób), a sny tego typu służą regeneracji sił psychicznych.

Interpretując sny warto pamiętać, że sny służą życiu na jawie. Ze snu powinny płynąć jakieś wnioski, jakieś mniejsze lub większe przemyślenia. Dlatego interpretując sen warto zadawać sobie pytanie: "Do czego nawiązuje podświadomość?"

A skąd wiadomo, czy interpretacja jest prawidłowa? TO się po prostu czuje i wie. Co ważne, śniący jest jedyną osobą, która może stwierdzić;"Tak,to jest właściwa interpretacja tego snu." Trafiona interpretacja rezonuje ze śniącym,czuje on, że właśnie o to chodziło. Jednocześnie powinna coś wnieść w jego życie. Czasem śniący może potrzebować chwili przemyślenia tematu, ze snu, może być trudny, nieprzyjemny, konfrontacyjny, pokazujący jego słabości - nie zmienia to jednak faktu, że tylko śniący może być ostateczną wyrocznią w sprawie własnego snu i jego przesłania.
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.