Pogoda jutro Pogoda Poznań
62

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Krańcowa: koniec rudery po szkole plastycznej. Ruszyły prace
KaT | aktualizacja: Wtorek, 2 2021 roku, godzina 23: 1

Powstanie tu akademik.

Krańcowa: koniec rudery po szkole plastycznej. Ruszyły prace
Czytelnik

- W miejscu opuszczonej szkoły plastycznej powstaje dom studencki - napisał do nas czytelnik. O tej inwestycji pisaliśmy już na naszym portalu. Ruiny Wyższej Szkoły Sztuk Stosowanych w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego kilka lat temu zostały kupione przez spółkę Enklawa Malta, która jakiś czas temu uzyskała pozwolenie na budowę (przekształcenie ruin w nowy obiekt) budynku zamieszkania zbiorowego. Ma tu powstać akademik, w którym będzie można kupić poszczególne lokale. Parkingi mają być zlokalizowane w hali garażowej.

Ze zdjęcia, które do nas dotarło od czytelnika wynika, że część starego budynku wyburzono. Prace porządkowe cały czas tu trwają. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wątpliwościach mieszkańców okolicy. Obawiają się, że nie będzie to akademik, a apartamentowiec. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może tu powstać obiekt związany z usługami oświatowymi.